Statystyki

  • Odwiedziło nas: 1061355
  • Do końca roku: 17 dni
  • Do wakacji: 189 dni

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące im. Karola Miarki

ul. Żwirki i Wigury 25, 43-190 Mikołów, Tel: (32) 226 26 17

 

Kalendarium

Piątek, 2018-12-14

Imieniny: Alfreda, Izydora

Warsztaty z robotyki


  Zakończyliśmy w listopadzie jesienne spotkania warsztatowe z robotyką na robotach Lego EV3. W tym roku szkolnym warsztaty zostały zorganizowane osobno dla klasy 2A oraz 2C. Zajęcia odbywały się w dwóch blokach trzygodzinnych i pozwoliły młodzieży poznać podstawy robotyki oraz techniki programowania zaprojektowanych wcześniej robotów. Zajęcia z robotami to nie tylko świetna zabawa ale również inne spojrzenie na naukę programowania.

  Dodatkowo uczymy się pracy w grupie i właściwej komunikacji. Nasze warsztaty prowadzi Pan Dawid Stojanowski w ramach projektu INFOSTRADA realizowany przez Wyższą Szkołę Technologii Informatycznych w Katowicach. Zajęcia cieszą się każdego roku dużym zainteresowaniem. Kolejnym naszym krokiem będą turnieje robotów szkolnych które chcemy przeprowadzić w I i II semestrze.

  W okresie wiosennym cztery najlepsze osoby w naszej szkole będą reprezentowały szkołę na Śląskim Turnieju Robotów w Wyższej Szkole Technologii Informatycznych w Katowicach. Rozpoczynamy teraz cykl własnych zajęć z robotami oraz klasowe turnieje robotów. Liczymy na dobrą zabawę i nabywanie nowych umiejętności w programowaniu.