Statystyki

 • Odwiedziło nas: 1061432
 • Do końca roku: 17 dni
 • Do wakacji: 189 dni

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące im. Karola Miarki

ul. Żwirki i Wigury 25, 43-190 Mikołów, Tel: (32) 226 26 17

 

Kalendarium

Piątek, 2018-12-14

Imieniny: Alfreda, Izydora
Jesteś tutaj: Start / Kalendarz

Kalendarz

Artykuły

Spotkanie z pracownikiem Microsoft

2018-11-16

 

  W dniu dzisiejszym klasa 3A uczestniczyła w spotkaniu w ramach projektu Microsoft Skype-a-Thon. Prawie pół miliona studentów, nauczycieli i zaproszonych ekspertów łączy się za pośrednictwem Skype'a, aby sprawdzić, ile wirtualnych mil możemy podróżować po całym świecie przez 48 godzin.

  Zajęcia zostały przeprowadzone w formule lekcji online z pracownikiem Microsoft a dokładnie z Panią Kasią Stańczak która pracuje w polskim oddziale Warszawa-Microsoft w dziale HR i zajmuje się rekrutacją. Spotkanie przebiegało w formule prezentacji ukierunkowanej na kwestie nowych technologii.

  Młodzież miała okazję poznać zasady pracy w korporacji oraz szczególny nacisk został położny na kryteria według których dobierani są pracownicy w tak globalnej firmie. Spotkanie było bardzo interesujące i rzeczowe a nasza młodzież mogła bezpośrednio porozmawiać z osobą rekrutującą przyszłych pracowników Microsoft.


 

Czytaj więcej o: Spotkanie z pracownikiem Microsoft

KONKURS Z JĘZYKA POLSKIEGO DLA GIMNAZJALISTÓW ORAZ UCZNIÓW KLAS ÓSMYCH SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

2018-11-16

 

KONKURS Z JĘZYKA POLSKIEGO DLA GIMNAZJALISTÓW

ORAZ UCZNIÓW KLAS ÓSMYCH SZKÓŁ PODSTAWEOWYCH

 

CELE SZCZEGÓŁOWE KONKURSU:

 • rozbudzanie zainteresowań kulturą, sztuką, literaturą, nauką o języku,
 • rozwijanie umiejętności analizowania tekstów literackich,
 • rozwijanie wyobraźni, zdolności literackich, językowych,
 • wdrażanie do samokształcenia,
 • integracja uczniów powiatu mikołowskiego o zdolnościach i zainteresowaniach humanistycznych,
 • przygotowanie uczniów do nauki w szkołach ponadgimnazjalnych.

 

 ZAKRES I PRZEBIEG KONKURSU

 • Etap I  - szkolny
 • Etap II - powiatowy

 

REGULAMIN

 1. Organizator: I Liceum Ogólnokształcące im. Karola Miarki w Mikołowie, Starostwo Powiatowe – Wydział Edukacji w Mikołowie
 2. Konkurs jest przeznaczony dla uczniów gimnazjów oraz klas ósmych szkół podstawowych powiatu mikołowskiego ( dopuszcza się uczestnictwo uczniów z innych powiatów, starających się o przyjęcie do szkół ponadgimnazjalnych w powiecie  mikołowskim )
 1. Konkurs odbywa się  w dwóch etapach :
 • Etap szkolny odbędzie się  do 4 marca 2019 roku w każdym gimnazjum oraz klasach ósmych szkół podstawowych , które zgłosiły chęć uczestnictwa w konkursie. Uczestnicy otrzymują tekst publicystyczny lub popularnonaukowy wraz z pytaniami badającymi umiejętność czytania ze zrozumieniem. Przygotowany przez Komisję Szkolną test powinien zawierać 8 do 10 zadań zamkniętych i jedno zadanie otwarte. Zadanie otwarte musi mieć charakter dłuższej wypowiedzi  pisemnej – do 250 słów. W wyniku tego etapu Komisja Szkolna  wyłoni trzech finalistów. Prosimy o ich telefoniczne zgłoszenie do 8 marca 2019 roku, do godziny 1300.  Wszelkie kwestie sporne rozstrzyga dyrektor danej szkoły.
 • Etap powiatowy odbędzie się 21 marca 2019 roku, o godz. 900 w Liceum Ogólnokształcącym im. K. Miarki w Mikołowie w sali nr 30.  Uczestnicy – finaliści otrzymają  do rozwiązania test zawierający zarówno pytania zamknięte, jak i otwarte, odwołujące się do tekstu i wiedzy zdobytej w trakcie nauki w gimnazjum – literatura i nauka o języku. Krótka wypowiedź pisemna będzie się odnosić do podanego tekstu - rozprawka. Laureatami konkursu zostaną  3 uczniowie, którzy otrzymają największą ilość punktów z testu.

 

WSZELKIE KWESTIE SPORNE ROZSTRZYGA DYREKTOR I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO IM. KAROLA MIARKI W MIKOŁOWIE.

 Informacje o Powiatowym Konkursie z Języka Polskiego  dostępne w I Liceum Ogólnokształcącym w Mikołowie, a także na stronie internetowej szkoły oraz telefonicznie pod nr 322262617 w godzinach od 1000 do 1300 (mgr D. Leżoch).

 


 

Czytaj więcej o: KONKURS Z JĘZYKA POLSKIEGO DLA GIMNAZJALISTÓW ORAZ UCZNIÓW KLAS ÓSMYCH SZKÓŁ PODSTAWOWYCH