Regionalna akademia obywatelska

15 marca w ramach Europejskiego Roku Obywateli  Samorząd Uczniowski naszej Szkoły uczestniczył w I części projektu: „Regionalna Akademia Obywatelska” w Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach. Projekt ma za zadanie pokazać młodzieży jak budować społeczeństwo obywatelskie i obejmuje kilka debat tematycznych: SAMORZĄD, KULTURA, EUROPA, WOLONTARIAT, EKOLOGIA; realizowanych we współpracy z organizacjami pozarządowymi z województwa śląskiego;

Nasze liceum bierze udział w debatach z zakresu KULTURA. Pierwsze spotkanie poprowadzili przedstawiciele dwóch organizacji tj. Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej w Gliwicach, którzy zaprezentowali zagadnienia związane z dialogiem międzynarodowym i międzykulturowym, drugą część  Stowarzyszenie Menadżerów Kultury, które zaprezentowało zasady prowadzenia projektów kulturalnych. Debata była również okazją do współpracy i spotkania rówieśników ze szkół ponadgimnazjalnych z całego Śląska.

12 kwietnia będą również dwie organizacje: Pierwszy warsztat poświęcony będzie rewitalizacji i zagospodarowaniu obiektów/obszarów poprzemysłowych na cele kulturalne zaprezentuje Fundacja EKO ART. Silesia prowadząca Szyb Wilson w Katowicach oraz Europejskie Forum Studentów AEGEE – tematem będzie organizowany przez nich festiwal Absurdalia. Czekamy na następne debaty, więcej informacji i zdjęć: