Wtorek, 2018-11-20

Imieniny: Anatola, Edyty

Olimpiada specjalna

OLIMPIADA SPECJALNA

"Pragnę zwyciężyć, lecz jeśli nie będę mógł zwyciężyć niech będę dzielny w swym wysiłku" hasło to towarzyszy osobom niepełnosprawnym podczas lokalnych zawodów Ruchu Olimpiad Specjalnych, w którym uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Mikołowie postanowili wziąć udział jako wolontariusze. Zadaniem uczniów jest pomoc w prowadzeniu grup osób niepełnosprawnych podczas zawodów 21 czerwca 2012r. Przeprowadzone zostaną konkurencje jak: przetoczenie, obroty, pokonanie nierównego podłoża, tunel, rzut piłeczką treningową, przechodzenie do klęku, zbieranie przedmiotów oraz nakładanie kółek na stojak. Aby wziąć udział w Olimpiadzie, każdy wolontariusz brał udział w spotkaniach z niepełnosprawnymi. Spotkania miały na celu zaprzyjaźnienie się z pensjonariuszami Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Wyrach. Uczniowie brali aktywny udział w warsztatach prowadzonych przez pracowników Ośrodka z niepełnosprawnymi. Mogli obserwować zachowania dzieci niepełnosprawnych i nauczyć się w prawidłowo reagować w sytuacjach trudnych. W Liceum przygotowaliśmy litery stojące – M A T P (Motor Activities Training Program) oraz hasło przewodnie cytowane na początku artykułu. Kolejne spotkania przygotowujące do Olimpiady odbędą się 14 i 20 czerwca 2012r. Oto skład grupy: Szombara Marta, Jabłońska Marta, Żwaka Marta, Majerek Sylwia, Mądrzejewska Karina, Ryś Nikodem, Żychoń Sabina, Augustyn Klaudia, Idzik Grzegorz, Larysz Paweł, Krawczyk Angelika, Jaworska Marta, Lehmann Alicja oraz maturzystki Sandra Kania i Emilia Chrobok Życzcie nam powodzenia w tym trudnym dla nas zadaniu.