Piątek, 2018-12-14

FINALISTA W XLI i XLII OLIMPIADZIE GEOGRAFICZNEJ

OGÓLNOPOLSKI SUKCES JANUSZA GODŹKA Z KLASY 2A

W XLI OLIMPIADZIE GEOGRAFICZNEJ

Sukcesy geograficzne Janusz Godźka - ucznia i absolwenta I LO im. K. Miarki.

Lata 2015 i 2016 obfitowały w wybitne osiągnięcia geograficzne Janusza Godźka ucznia i absolwenta klasy matematyczno – informatycznej. Odnosił on sukcesy  nie tylko w Polsce ale również na arenie międzynarodowej.

Rok 2015:

1. Laureat XLI Olimpiady Geograficznej – 4 miejsce w Polsce.

2. Reprezentant Polski w II Bałtyckiej Olimpiadzie Geograficznej – Łotwa 2015.

3. Złoty medalista drużynowy i brązowy indywidualnie w XII  Międzynarodowej Olimpiadzie Geograficznej – Rosja  2015.

Rok 2016:

1. Laureat XLII Olimpiady Geograficznej – 4 miejsce w Polsce.

2. II lokata w  III Bałtyckiej Olimpiadzie Geograficznej – Łotwa 2016.

3. Reprezentant Polski w XIII  Międzynarodowej Olimpiadzie Geograficznej – Chiny 2016.

Opis szczegółowy:

W dniach 25-26 kwietnia w Krośnie odbył się centralny etap olimpiady geograficznej, w którym Janusz Godziek uczeń klasy 2a zdobył tytuł laureata zajmując 4 miejsce w Polsce. Jak wielki to sukces niech świadczy fakt, że w olimpiadzie startowało ponad 2000 uczniów z całej Polski w tym do centralnego etapu dotarło 125 najlepszych z najlepszych.

Poszczególne etapy polegają na:

I etap (do którego najtrudniej przekonać uczniów) to napisanie obszernej pracy badawczej z 4 podanych wcześniej tematów

II etap okręgowy (czyli wojewódzki) sprawdza już konkretną wiedzę geograficzną i składa się z dwóch części)

- pisemnej (do której dotarło ponad 100 uczniów z woj. Śląskiego)

- część ustna, do której dopuszcza się tylko tych którzy uzyskali określony pułap punktów

III etap centralny, składa się z trzech części:

- pisemnej, składa się z 3 podejść,

- zadania terenowego

- ustnej (losowanie pytań i ich prezentacja)

Gratulujemy wielkiego sukcesu naszemu uczniowi, który nie powiedział jeszcze ostatniego zdania. Za miesiąc zmierzy się bowiem w kwalifikacjach do udziału w XII  Międzynarodowej Olimpiadzie Geograficznej.