Stypendyści Prezesa Rady Ministrów

W tym roku stypendystą Prezesa Rady Ministrów została uczennica Joanna Pawałowska (IIA).

Serdecznie gratulujemy

W dniu 19.10.2015 uczeń naszego liceum Janusz Godziek, zdobywca brązowego medalu na zawodach XII Międzynarodowej Olimpiady Geograficznej,  odebrał z rąk minister Joanny Kluzik-Rostkowskiej dyplom stypendysty Ministra Edukacji Narodowej. Uroczystość wręczenia dyplomów odbyła się w auli dawnej biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego w Warszawie.

Stypendium Ministra Edukacji Narodowej jest jedną z form wyrażenia uznania dla uczniów uzyskujących wybitne osiągnięcia edukacyjne. Każdego roku do MEN wpływa około dwóch tysięcy wniosków o przyznanie tego wyróżnienia. W tym roku stypendia otrzymało 320 uczniów z całej Polski, w tym 28 z województwa śląskiego.